کتاب احمق ها هم رویا دارند

ماجرای نوشتن کتاب «احمق ها هم رویا دارند!»  از چندین سال پیش در ذهن نویسنده تداعی شده بود و به گونه‌ای عنوان این کتاب را در کتاب قبلی خود (بلند شو رفیق!) عنوان کرده بودند. نویسنده اعتقاد دارد که نقطه عطف ساختن امپراطوری‌ها و رسیدن به موفقیت‌ها زمانی شروع می‌شود که بعضی افراد متفاوت که عموم مردم آن‌ها را احمق(!)‌ می‌دانند، تصمیم می‌گیرند که به دنبال رویاهایشان بروند و همین افراد متفاوت و احمق اکنون تبدیل به میلیاردرهای خودساخته شده‌اند.

در این کتاب نویسنده با ادبیاتی کاملا متفاوت و همراه با چاشنی تلنگر اثبات می‌کند که یکی از شروط ثروتمند شدن و مولتی میلیاردر بودن این است که بتوان در ۹۹% موارد احمق بود و بعد از مطالعه دقیق این کتاب متوجه می‌شوید که چرا احمق‌های رؤیاپرداز از انسان‌های منطقی موفق‌تر هستند و شاید شما قبل از اینکه عنوان کتاب به گوشتان خورد اصلا دوست نداشتید یک احمق رؤیاپرداز باشید ولی اکنون نظرتان عوض شده است. راستش را بخواهید همه‌ میلیاردرهای خودساخته روزی یک «احمق رؤیاپرداز» بوده‌اند چرا که اگر آدم منطقی بودند همین دلایل منطقی خودشان مانع ثروتمند شدنشان می‌شد.

احمق بودن یا ذهنیت ثروتمند شدن شاید برای اولین بار باشد که بصورت متفاوت در یک کتابی نوشته می‌شود ولی نویسنده سعی کرده است مطالبی را بازگو کند که شاید دیگران نمی‌خواهند یا جرات ندارند رمز موفقیت‌شان را بازگو کنند.

هدف اصلی کتاب «احمق ها هم رویا دارند!» 

تغییر ذهنیت خواننده از حالت برده‌داری و منطقی به حالت ثروتمندگونه می‌باشد. ممکن است بعد از مطالعه این کتاب از کار اخراج شوید یا استعفا دهید که در این صورت به شما تبریک می‌گوییم چرا که این اقدام شما یعنی اینکه این کتاب بی‌نظیر و متفاوت تاثیر خود را گذاشته و شما وارد زندگی جدیدتان شده‌اید!


کتاب «احمق ها هم رویا دارند!»  در شش فصل نوشته شده است:

فصل اول: رویاهایت را چند فروختی؟!

در این فصل نویسنده سعی دارد کسانی که احمق رویاپرداز هستند یا انسان منطقی شناسایی کند. در این فصل خواننده با چندین سوال و تمرین نویسنده متوجه می‌شود که آیا رویاهایش را ارزان فروخته است یا نه؟

نویسنده اعتقاد دارد دنیا همین روزهایی است که می‌گذرند و افرادی که رویایی ندارند و به‌گونه‌ای رویاهایشان را فروخته‌اند، بازنده‌های اصلی این دنیا هستند. متاسفانه احمق‌های رویاپردازی که واقعا می‌دانند در این دنیا چه می‌خواهند بسیار کم هستند ولی با خواندن این کتاب امیدواریم بتوانیم تعداد بی‌شماری را قانع کنیم که نباید رویاهایشان را به راحتی فروخته و مثل انسان‌‌های منطقی در مقابل رویاهایشان جبهه بگیرند.

و در انتهای این فصل نویسنده چندین ویژگی از احمق‌های رویاپرداز را نوشته تا خواننده بتواند بیشتر با آن‌ها آشنا شده و بشناسند و بتوانند از آن‌ها الگوبردازی کنند!

فصل دوم: باور احمق‌های رویاپرداز

نویسنده در این فصل سعی کرده است باورهای احمق‌های رویاپرداز را به صورت مفصل برای خواننده بازگو کند و در ادامه سه راه حل یا تکنیک برای تقویت باورهای مثبت بازگو کرده که احمق‌های رویاپرداز اکثرا به صورت ناخودآگاه آن‌ها را رعایت می‌کنند.

نویسنده در این فصل تلاش کرده است پنج گام برای ایجاد باور و تصویر ذهنی مثبت و پایدار همراه با تکنیک راهبردی بیان کند و در ادامه فرمول ساده احمق‌ها را به زبان ساده عنوان کرده و باورهای احمق‌های رویاپرداز بررسی شده است و در انتها نویسنده با تکنیک کاربردی که ارئه می‌دهد  خواننده بتواند هر چه سریع‌تر پرونده باورهای منفی و مشکل‌ساز را برای همیشه ببندد!

فصل سوم: تصویرسازی به شیوه احمق‌ها!!!

در این فصل جذاب نویسنده از تاثیرات تصویرسازی در موفقیت‌های احمق‌های رویاپرداز بیان می‌کند و اینکه ثابت می‌کند احمق‌ها از تصویرسازی ذهنی در تمامی جنبه‌های زندگی استفاده می‌کنند.

نویسنده در ادامه هفت ویژگی یک تصویرسازی خوب را به خواننده آموزش می‌دهد و می‌خواهد خواننده هر چه سریع‌تر موتور تخیلش را روشن کند و به زبان ساده تصویرسازی‌هایی را همراه با جدول پیشرفت هفت ویژگی تصویرسازی ترسیم می‌کند. آموزش تصویرسازی‌ها که نویسنده گام به گام در این تصویرسازی ها به خواننده کمک می کند به قرار زیر می‌باشد:

  • تصویرسازی خانه رویاها
  • رسیدن به اتومبیل دلخواه با تجسم خلاق
  • رسیدن به همسر دلخواه و داشتن زندگی سراسر آرامش با تجسم خلاق
  • رسیدن به تناسب اندام با تجسم خلاق
  • تصویرسازی ذهنی برای قبولی در دانشگاه
  • تصویرسازی ذهنی برای داشتن کار مناسب
  • تصویرسازی ذهنی برای بهبود عملکرد ورزشی
  • برنده شدن در قرعه کشی توسط تجسم خلاق

و در ادامه نمونه‌ای از تصویرسازی‌هایی که افراد موفق و مشهور انجام داده‌اند به عنوان اثبات اینکه احمق‌های رویاپرداز از تصویرسازی استفاده می‌کنند و در انتها چند تکنیک برای تمرین مداوم تصویرسازی به شیوه احمق‌ها بیان کرده است.

فصل چهارم: انگیزه میلیون دلاری احمق‌های رویاپرداز

در این فصل نویسنده درباره انگیزه‌های احمق‌های رویاپرداز صحبت می‌کند و با چند تمرین عملی به خواننده آموزش می‌دهد؛ چگونه انگیزه درونی‌شان را پیدا کنند و در ادامه پانزده نقشه احمق‌ها که باعث می‌شود با قدرت انگیزه‌شان را شارژ کنند؛ نوشته شده است.

فصل پنجم: پرونده رمزآلود احمق‌های مولتی میلیاردر

در این فصل نویسنده پرونده رمزآلود احمق‌ها را فاش کرده و دلیل اصلی اینکه چرا احمق‌ها سریع‌تر از انسان‌های منطقی پولدار می‌شوند و روش سریع پولدار شدن به شیوه احمق‌ها را به زبانی ساده بیان می‌کند.

نویسنده در این فصل در تلاش است تکنیک کارآفرینی را در خواننده ایجاد کند و ذهنیت کارمندی را که به برده‌داری تشبیه کرده است از ذهن خواننده پاک کرده و به سمت کارآفرینی انتقال دهد و شش بازدارنده‌ای که باعث می‌شود اکثرا به سمت کارمندی هدایت شوند را بیان کرده و برای تک تک آن‌ها تکنیک‌های راهبردی بیان کرده است.

فصل ششم: نقشه‌ گنج یک میلیون دلاری !

در فصل آخر نویسنده نقشه  گنج یک میلیون دلاری را برای خواننده بازگو کرده و به خواننده یاد می‌دهد؛ بهانه‌هایشان را کنار گذاشته و شروع کنند به همین خاطر از تکنیک به حداقل رساندن پشیمانی برای تلنگر زدن به خواننده استفاده کرده است.

در ادامه نویسنده هفت استارتاپ پولساز در زمینه‌های مختلف را برای خواننده معرفی کرده و می‌خواهد پیش به سوی گنج یک میلیون دلاری حرکت کنند.

در انتها این کتاب ثابت می کند که احمق‌ها از بقیه عاقل‌ترند!!!

با من همراه باشید چرا که این کتاب کمک می‌کند بصورت علمی و با تکنیک از پیش ترسیم شده، رویاپردازی کنید و هر چه سریع‌تر به اهداف خود برسید. به امید روزی که شما را در گرداب رویاهای شیرینتان ملاقات کنم.

دکتر حامد سلیمی بنیانگذار نسل جدید موفقیت