وینیک با قدرت کنارتان است …

دریافت نماد اعتماد الکترونیکی و نماد طلایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

علی رغم اینکه در حوزه های سنتی و غیر دیجیتال فرهنگی چارچوب‌ها و ضوابط مشخصی برای فعالیت وجود دارد و علی‌رغم اینکه در اغلب قریب به اتفاق کشورها قوانین محکم و قابل اتکایی برای سامان بخشیدن به فضای فعالیتهای مجازی وجود دارد، متاسفانه در حوزه فعالیتهای فرهنگی دیجیتال و کلا حوزه فعالیت‌های تحت شبکه، عدم وجود ضوابطی دقیق و کارآمد در کشور موجب آشفتگی فضا شده است به طوری‌که حتی برای دست‌اندرکاران و شاغلین این حوزه، حقوق و تکالیف مشخصی وضع نشده است. این مساله ضمن آنکه فضا را برای فعالیتهای غیر مجاز فراهم می کند، زمینه تعرض به حقوق عموم مردم را فراهم می آورد.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دنبال آن است که فضای فعالیتهای فرهنگی دیجیتال در کشور را با ایجاد زیر ساختهای حقوقی، نظارتی و اجرایی سامان بخشد. تلاشهایی همچون شناسنامه دار کردن نرم افزارهای رایانه‌ای، صدور مجوز برای موُسسات و فعالیتهای فرهنگی دیجیتال و … از جمله تلاشهایی است که در راستای این راهبرد صورت گرفته است.

یکی از عوامل مهم توسعه تجارت الکترونیکی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان کاربران خدمات الکترونیکی می‌باشد. در ایران مرکز توسعه تجارت الکترونیکی مسئولیت ایجاد زیر ساخت‌های امنیت و اعطای نماد اعتماد الکترونیکی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد.

ساماندهی سایت‌های تجاری در کشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الکترونیکیِ به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌که مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌که سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند کرد و حقوق مصرف کنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می کنند.

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با اعطای نماد اعتماد الکترونیکی هویت صاحب و محل فعالیت کسب و کارهای اینترنتی را احراز می‌نماید.

با افتخار استارت آپ پولساز وینیک موفق به دریافت نماد اعتماد الکترونیکی از وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین دریافت نماد طلایی شامد از وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی و مرکز فناوری و رسانه های دیجیتال گردید!

 

با نهایت جلب اعتماد و رضایت شما؛ قوی تر از همیشه کنارتان هستیم!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.