نقش بی‌نظیر ضمیرناخودآگاهتان در رسیدن به یک میلیون دلار!

هر روز سوالات زیادی در پیج‌های رسمی و شخصی از من پرسیده می‌شود که…

چرا با وجود اینکه هدفی رو مشخص کردیم ولی بهش نمیرسیم؟!

چرا با وجود اینکه تصمیم داریم کاری رو انجام بدیم ولی در نهایت هر کاری می‌کنیم نمیشه که نمیشه؟!

و هزاران سوالات دیگر …

پاسخ من برای این دوستان بسیار واضح می‌باشد. من در کتاب بلند شو رفیق! بارها در مورد قدرتمندترین سیستم دنیا یعنی ذهن انسان توضیحات کاملی را دادم. در ذهن انسان قسمتی بنام ضمیر ناخودآگاه وجود دارد که حدود ۹۵ درصد رفتار، افکار و زندگی انسان‌ را مدیریت می‌کند!

شما هر کاری که انجام می‌دهید یا هر هدفی که انتخاب می‌کنید باید منطبق بر نظام‌مندی‌های حاکم بر ضمیر ناخودآگاه شما باشد که این نظام‌مندی‌ها از دوران جنینی در ضمیر ناخودآگته قدرتمند شما ثبت شده است!

حال شما در انتخاب اهداف خودتان دو کار می‌توانید انجام دهید:

اول اینکه هدفی را که انتخاب می‌کنید باید با مجموعه اطلاعات ذخیره شده در اعماق ضمیر ناخودآگاه منطبق باشد!

دوم اینکه ضمیرناخودآگاهتان را با اهداف خود هماهنگ کنید!

یک سری تکنیک‌های خارق‌العاده‌ای برای هماهنگی ضمیر ناخودآگاه وجود دارد که سعی می‌کنم در گارگاه‌های تخصصی و سمینارهایی که برگزار خواهیم کرد به همه این مباحث ریز به ریز بپردازیم!

» چرا ضمیر ناخودآگاه بسیار قوی‌تر از ضمیر خودآگاه است؟

بی‌شک ضمیر ناخودآگاه بسیار بسیار قدرتمندتر است. مطمئنا بارها تلاش کرده‌اید که به صورت آگاهانه و کاملا هوشیار، کاری را انجام دهید اما نتوتنسته‌اید! در حقیقت ضمیر ناخودآگاه آنقدر قدرتمند است که می‌تواند شما را به جهت خاصی هدایت کند؛ حتی اگر به صورت آگاهانه تمایلی به انجام آن کار نداشته باشید. به طور مثال ممکن است وقتی که از دست کسی ناراحت بوده‌اید، همه تلاش خود را کرده باشید و به نوعی جلوی نشان دادن رفتار بد خود را بگیرید ولی به یکباره حرفی که نباید می‌زدید را به زبان می‌آورید و همه چیز خراب می‌شود!

پس ضمیر ناخودآگاه خیلی راحت می‌تواند نیت‌های خود آگاه شما را زیر پا گذاشته و شما را مجبور کند که کارهای مشخصی را انجام دهید. برای مثال در زمینه ایجاد انگیزه، ممکن است همه تلاش خود را کرده باشید تا به صورت خودآگاه، به هدف خاصی برسید، اما به یکباره حس کنید که انرژی بدن شما کلا تخلیه شده است! یا اینکه بخواهید به شدت مطالعه کنید اما به یکباره خود را در حال وقت تلف کردن در شبکه‌های مجازی بیابید.

ضمیرناخودآگاه آنقدر قدرتمند است که می‌تواند تماما جهت زندگی شما را تحت کنترل بگیرد!

 

در چنین مواردی، علت اینکه شما انگیزه لازم برای رسیدن به اهدافتان را ندارید این است که ضمیرناخودآگاه شما، قانع به همکاری با شما نشده است به همین علت انگیزه لازم را ندارید!

نکته قابل توجه و مهمی که می‌توانم برای شما بگویم این است که به یاد داشته باشید؛ ضمیر ناخودآگاه شما به اعمال زور و اجبار هیچ پاسخی نمی‌دهد. به طور مثال اگر سعی کرده باشید که با اعمال زور و اجبار، در خود انگیزه تولید کنید، احتمالا همه تلاش‎‌های شما هدر خواهد رفت و چه بسا حس تنبلی بیشتری را تجربه می‌کنید و این دقیقا جایی است که می‌گویید: «دیگر هیچ انگیزه‌ای ندارم!»

» چرا ضمیر ناخودآگاه قویتر است؟!

 • محل ذخیره باورهاست:

  همان‌گونه که در کتاب بلند شو رفیق! به طور مفصل‌تر بیان کرده‌ام و متوجه شدید که باورهای یک شخص، چقدر می‌تواند قدرتمند و تاثیرگذار باشد و چقدر سخت است که یک فرد، باورهایش را تغییر دهد. از آنجایی که ضمیر ناخودآگاه این باورها را ذخیره می‌کند، به راحتی می‌تواند شما را مجبور به عمل بر اساس یکی از این باورها کند.

 • مسئول تولید همه احساسات شماست:

  ضمیر ناخودآگاه، مسئول تولید همه احساسات شما می‌باشد و اگر بخواهد شما را مجبور به کاری کند، از احساسات استفاده می‌کند تا انگیزه لازم را در شما برای انجام آن کار به وجود آورد. از آنجایی که احساسات می‌توانند بسیار قدرتمند باشند، ضمیر ناخودآگاه می‌تواند تمامی رفتارهای روزمره شما را تحت کنترل خود بگیرد.

 • قدرت پردازش بی‌نهایت:در حالی که ضمیر خودآگاه، تنها می‌تواند روی چند چیز محدود در هر لحظه تمرکز کند، ضمیر ناخودآگاه قادر است بسیاری از کارها را به صورت همزمان انجام دهد. به همین علت این مساله باعث می‌شود که ضمیر ناخودآگاه، کنترل کننده اصلی احساسات، درک شما از دنیا و شرایط زندگی‌تان و تقریبا هر چیز دیگری باشد.

 

» چگونه می‌توان از کنترل شدن توسط ضمیر ناخودآگاه جلوگیری کرد؟

درحالی‌که ضمیر ناخودآگاه بسیار قوی‌تر از ضمیر خوداگاه است، ضمیر خودآگاه کماکان قادر است که با حفظ هوشیاری، جهت‌های لازم را به ضمیر ناخودآگاه بدهد و ورودی‌های آن‌را کنترل کند. شما با انجام مطالعات و افزایش دانش روانشناسی خود، قادر خواهید بود به صورت خودآگاه و دقیقا مانند یک تعمیرکار، ضمیر ناخودآگاه خود را مورد اصلاح قرار دهید.

 • نکته اول: اما دوباره باید اشاره شود که این مساله توسط زور و اجبار قابل انجام نیست ! برای اینکه ضمیر ناخودآگاه خود را متقاعد کنید که با شما همراهی کند، قدم‌هایی باید برداشته شود. شما نه تنها باید درک عمیقی از خود پیدا کنید، بلکه باید با ضمیر ناخودآگاه خود مذاکره کنید تا بتواند حرف شما را به خوبی متوجه شده و شما را در رسیدن به هدفتان، با تولید احساسات فوق العاده یاری کند.
 • نکته دوم: شما باید ضمیر ناخودآگاه را دقیقا مانند یک فرد کاملا مستقل و مجزا در نظر بگیرید. برای اینکه او را قانع کنید، شما باید مذاکرات مشخصی را انجام دهید و مذاکرات شما معمولا باید به همراه مدارک و شواهد عملی باشد! در حقیقت این مذاکرات باید با منطق مخصوص ضمیر ناخودآگاه سازگاری داشته باشد در غیر این صورت هرگز قانع نخواهد شد. اما به محض اینکه بتوانید آن را قانع کنید، ضمیر ناخودآگاه با خواسته شما همراهی خواهد کرد.
 • نکته سوم: قدرت بی‌نهایت زمانی بدست خواهد آمد که شما ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه خود را با هم همراه کرده و از قدرت بسیار بالای حاصل از همکاری آنها در رسیدن به اهداف خود بهره ببرید!

چگونه از قدرت شگفت‌انگیز تغییر ضمیر ناخودآگاه به نفع خودمان استفاده کنیم؟

پس تا اینجا شما متوجه شده‌اید که ضمیر ناخودآگاه یک چیز واقعی در ذهن شماست و فهمیدید که محرک‌ها چطور می‌توانند روی آن تأثیر بگذارند و در نهایت به واقعیت‌های زندگی شما تبدیل شوند؛ اما همان‌طور که گفتم ضمیر ناخودآگاه قابل دسترسی و تقویت است. اگر شما قصد رسیدن به هدفتان را دارید با ضمیر ناخودآگاه خود را تقویت کنید.

شما دسترسی کامل به این محتوا را ندارید

چون هنوز کاربر ویژه وینیک نشده‌اید!

عضویت ویژه برای کاربران حرفه‌ای است :

کاربران ویژه وینیک با تهیه حق اشتراک ماهیانه در کنار محتوایی که کاربران عادی رایگان دریافت می‌کنند، محتوایی بیشتر و اختصاصی تر دریافت می‌کنند مثلِ :
 • خلاصه کتاب های پرفروش روز دنیا کتاب های پرفروش آمازون و نیویورک تایمز به زبان فارسی خلاصه شده و انیمیشین
 • مطالب اختصاصی هفتگی هر هفته تقریبا یک ویدیو یا فایل اختصاصی و سوپرایز برای دانلود
 • مقالات اختصاصی هر هفته سه مقاله ویژه در کنار ۱۳۰۰ مقاله آرشیو
 • فایل های ضمیمه دوره های صوتی تمرین، کتاب و
 • آرشیو پادکست های اختصاصی آرشیو فایل‌های صوتی و پادکست اختصاصی
 • تخفیفات ویژه فروشگاه برای خرید محصولات با قیمت استثنایی

 

نام‌نویسی حساب جدید

لطفا نوع اشتراک خود را انتخاب کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.