جادوی قدرتمند باورها، راه حلی مناسب برای تناسب اندام ایده آل

یکی از مشکلات بشر امروزی پرخوری و چاقی است و اینکه افراد نمی توانند غذا خوردن خود را کنترل نمایند. علی رغم رژیم های غذایی متعدد تجربه نشان داده است که رژیم های غذایی نیز اغلب کارساز نمی باشند.

از طرفی پرخوری نیز نشان دهنده بی ارادگی فرد نمی باشد چراکه غذاخوردن زیاد تحت فرمان مغز است. اگربتوانیم مغز خود را کنترل نماییم می توانیم بسیاری از رفتارهای بد خود را اصلاح نماییم. از طرفی باید افزود که جلوگیری از مصرف غذا بدترین کاری است که یک فرد می تواند برای کاهش وزن خود انجام دهد چراکه این عمل علاوه برعصبی شدن و از دست دادن قدرت بدنی باعث می شود که بدن به خاطراحساس قحطی زدگی سعی در ذخیره چربی نماید چراکه سوخت و ساز بدن کم شده است.

پرخوری و چاقی بخاطر برنامه ریزی غلط ذهنی افراد می باشد که هیچگونه رژیم غذایی و قرص و دارو نمی تواند تغییری در روند آن ایجاد نماید و حتی به تنهایی کارساز نیست. برای این کار لازم است برنامه ریزی ذهنی خود را که منجر به این رفتار غلط شده است را تغییر دهید.

من تکنیک‌های ساده و کارسازی برای کاهش وزن بدن و رسیدن به تناسب‌اندام بدون هیچ گونه تجویز قرص و دارویی می‌گویم که تمامی مطالب من علمی و کاملا ماندگار است.

شستشوی مغزی یکی سریع و دیگری ملایم، شما را ملزم می‌کند که یک سری جملات تاکیدی را حتی شده روزی چهارصد تا پانصد بار تکرار کنید. این جملات تاکیدی ممکن است گاهی شما را به چالش و مبارزه بطلبند، جملاتی مانند: «مـن …. کیلو وزن دارم!» (وزن مطلوب خود را به جای نقطه‌ها قرار دهید) و یا جملاتی ساده‌تر نظیر: «من به عادت‌های غذایی‌ام توجه بیشتری می‌کنم!»

روشهایی که بیان می کنم به هیچ عنوان به چیز خاصی احتیاج ندارند جز آنکه شما در زمانی که این مساله برای شما مطرح می‌شود، راغب و توانا در تغییر دادن خودتان باشید که بی شک کاری چالش ‌برانگیز است.

اگر چندین باراین جملات تاکیدی را در طول روز تکرار کنید آن بخش از ذهن شما که سخن دروغ را تشخیص می‌دهد پی به آن خواهد برد و فایده‌ای عاید شما نخواهد شد. در نتیجه، این روند برای اثرگذاری این فرآیند ضرورت اساسی دارد. به محض آن که یک جمله تاکیدی را چندین بار تکرار کنید، بخش کوچکی از ذهن شما شروع می‌کند به گفتن «شاید» و همین سایه شک است که اجازه تجربه رژیم و عادت‌های غذایی جدید را به شما می‌دهد. کمی بعد، پس از روبرو شدن با یک غذا، شما رژیم غذایی متفاوتی را پیش می‌گیرید و یا حداقل متوجه می‌شوید که امکان انتخاب غذای دیگری بجز آنچه که همیشه انتخاب می‌کردید، برای شما به‌‌وجود آمده است.

پیش از هر چیز بهتر است بدانید؛ ایده‌ها و باورهای شما درباره اضافه وزن است که شما را از لاغری و تناسب اندام دور نگه می‌دارد. پس از امروز سعی کنید آنها را تغییر دهید.

برنامه‌ای که برای شما مناسب تر است را انتخاب کنید. کاهش وزن برای افرادی که در دوران نوجوانی یا کودکی اضافه وزن داشته‌اند، مشکل تر است. بین این دو برنامه کاهش وزن که در اینجا معرفی شده است، برنامه‌ای که متقاضی بیشتری دارد و نسبتا سریع است، شستشوی مغزی سریع نامیده می‌شود و برای کسانی که مشکلات اضافه وزن را در طول سال‌های رشد خود داشته‌اند، مناسب نیست.

برای تغییرات کوچک آماده باشید: در نوع غذاهایی که انتخاب می‌کنید، در مقدار غذاهایی که می‌خورید، در افزایش آگاهی نسبت به عادات غذایی‌تان، در تمرینات ورزشی‌تان و در واکنش‌های روانی‌تان نسبت به این تغییرات. اگر بتوانید به طور موفقیت‌آمیزی این تغییرات را پشت سر بگذارید ( جملات تاکیدی در این راه شما را کمک می‌کنند) این برنامه برای شما جوابگو خواهد بود.

شما باید تمامی این مطالب را پیش از آن که این برنامه را شروع کنید بخوانید؛ قبل از این که وسوسه بعدی شما بیدار شود. آمادگی لازم برای انتخاب‌های درست و غلبه بر این وسوسه‌ها یا منحرف کردن آنها را داشته باشید. تغییرات کوچک ولی زیادی را به سرعت انجام ندهید، چند تغییر کافی است.

آماده روبرو شدن با پیامدهای روانی کاهش وزن‌تان باشید. یک جنگ روانی کوچک بین عادت‌های قدیمی تان و جملات تاکیدی جدید پیش خواهد آمد. امید زیادی می‌رود که راهی برای گذر از این عادات قدیمی یا کم رنگ کردن آنها و رسیدن به رفتارهای بهتر پیدا کنید. اگر قادر به انجام این کار نباشید، فرآیند کاهش وزن متوقف خواهد شد.

جملات تاکیدی که لاغری را به سمت شما جذب خواهند کرد: « من.. …کیلو وزن دارم. من به عادات غذایی‌ام توجه می‌کنم. من علاقه زیادی به لاغری دارم. من لاغرتر که شوم خوشگل تر می‌شوم. در خوردن غذا به هر لقمه‌ای که می‌خورم، دقت می‌کنم. من تنها وقتی که گرسنه هستم غذا می‌خورم. همیشه ممکن است غذاهای زیادی در اطراف من وجود داشته باشد. من به نوع و مزه غذاهایی که می‌خورم توجه بیشتری می‌کنم. ورزش و فعالیت به من در کاهش وزن کمک زیادی می‌کند.» همچنین زمانی که به یک عکس لاغر خود یا دیگری نگاه می‌کنید بگوئید: «من این شکلی هستم. این منم.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.