به شما یاد می‌دهم که با چند تمرین ساده بهترین خود را بسازید!

اینکه همین الان تصمیم گرفته‌اید که بهترین خود را بسازید به شما تبریک می‌گویم. من اعتقاد دارم با اجرای چند تمرین ساده می‌توانید از خود چیزی بسازید که آرزویش را داشتید. بی‌شک همه شما می‌دانید که ذهن بشر قدرت بی‌نظیر و فوق‌العاده‌ای دارد اما متاسفانه گاهی اوقات می‌بینیم که این قدرت فوق‌العاده در مسیری نادرست قرار می‌گیرد و به هر سمت و سویی که می‌خواهد می‌رود و اجازه نمی‌دهد بهترین خودتان باشید. پس اگر این داستان برای شما آشنا می‌باشد پس با من همراه باشید…

من برای اینکه بتوانم بهترین خودم باشم سعی کردم تکنیک‌هایی را یاد گرفته و تمرین کنم. من اعتقاد دارم ذهن نیز مثل بدن نیاز به تمرین دارد. قدرت ذهن باید مثل یک درخت بلوط باشد. وقتی باد و طوفان رخ می‌دهد درخت بلوط هم تکان می‌خورد و تحت تأثیر قرار می‌گیرد ولی بلافاصله بعد از طوفان به حالت اولیه خود برمی‌گردد، گویی که هیچ اتفاقی رخ نداده است. این مثال به من آموخت که مقاومت کردن در برابر سختی‌ها خود به معنای انعطاف‌پذیری ذهن می‌باشد و انعطاف پذیری ذهن یعنی، کنترل تمامی افکار من تنها و تنها به دست من است.

اگر به یاد داشته باشید؛ در مدرسه به شما آموزش داده می‌شد و شما می‌نوشتید، حفظ می‌کردید و یا حل می‌کردید. اغلب مواظب درس خواندن خودتان بودید و گاهی ترس هم چاشنی این ماجرا می‌شد که مثلا اگر نخوانید؛ تنبیه خواهید شد و یا حتی ممکن است اخراج شوید!

آیا تا به حال پیش آمده برای رشد خودتان و موفقیت فردی خود کلاس درس گذاشته و آموزش ببینید؟ تا به حال پیش آمده این ذهن نافرمان  و سرکش خود را به خاطر فاصله گرفتن از رویاهای با ارزشتان توبیخ و یا  تنبیه کنید؟ چند بار؟ یک بار؟ دوبار؟ صد بار؟

گاهی لازم است برای آرام شدن ذهن، منعطف کردن آن، موفقیت بیشتر، کنترل رویاهایتان و برای این که رویاهایتان از دستتان در نروند و افکار منفی و بازدارنده از شما دور شوند، باید برای ذهنتان  کلاس درس بگذارید.

بله درست خواندید کلاس درس؟ همان مشق شب؛ برای اینکه یادتان باشد نه افکار بیراهه و منفی بلکه خود و هدفتان باید اولویت زندگیتان باشند.

ایستگاه خودسازی: چگونه بهترین خودم باشم؟

برای خودتان دفتر ساده درست کنید، طوری که انگار باید به معلم مدرسه نشان دهید. اما دقت کنید که معلم این درس خود شما هستید و مشق هم آموزش به دست گرفتن ذهنتان است. شاید ساده به نظر برسد اما جالب‌ترین موضوع اینجاست که باید بدانید اگر انجامش ندهید خودتان باید خودتان را تنبیه کنید.

تنبیه هم چیزی جز تکرار همان مشق نیست. اما این بار این تکرار لذت‌بخش است چرا که هر چیزی که قرار است تکرار شود فقط و فقط مثبت است و همین ماجرا افکار منفی شما را کلافه می‌کند و آن‌ها را فراری می‌دهد.

حاضرید؟ پس شروع کنیم …

 

۱ » خودتان را دوست داشته باشید و هر روز به خودتان بگویید: «دوستت دارم!»

اغلب افراد منتظر ابراز احساسات از طرف دیگران هستند و فراموش می‌کنند که اول از هر چیزی باید خودشان را دوست داشته باشند تا بتوانند دیگران را دوست باشند و  با این کار دیگران هم آن‌ها را دوست خواهند داشت. من اعتقاد دارم کسی که نتواند عاشق خود باشد نمی‌تواند دیگری را دوست داشته باشد.

۲ » هر روز با خودتان تکرار کنید: «من لیاقت بهترین‌ها را دارم!»

این را بدانید و هر روز تکرار کنید که خون دیگران رنگین‌تر از شما نیست. این را بدانید که هر چیز خوبی که در این دنیا وجود دارد شما لیاقت داشتن آن را دارید. نباید ذهن را محدود کرد. ذهن را دست کم نگیرید چرا که قابلیت بی‌نظیری دارد تا شما را به هر آنچه که می‌خواهید برساند.

۳ » هر آنچه به روح شما توهین می‌کند را دور بریزید!

کمی این موضوع را برای شما بازتر می‌کنم؛ اگر کتابی دارید که با روحیات شما سازگاری ندارد و از خواندن آن نه تنها چیزی به دست نمی‌آورید، بلکه باعث ناراحتی شما می‌شود، سریع و بدون هیچ تاملی آن را کنار بگذارید.

اگر فکری یا سنتی غلط است و از منطق و درک شما دور است، آن را کنار بگذارید، حتی اگر یک قوم آن فکر را تأیید کند. خودتان را محدود نکنید.

۴ » هرگز یک روز خوب را با فکر کردن به یک گذشته بد خراب نکنید!

گذشته تلخ برای بیشتر افراد رخ داده است و در این مورد این گذشته‌های تلخ فقط گریبان‌گیر شما نشده است. به هیچ‌عنوان به این فکر نکنید که فقط شامل حال شماست. بنابراین وقتی گذشته‌تان را بپذیرید و آن را به عنوان یک تجربه خوب در نظر بگیرید دیگر خود را سرزنش نخواهید کرد.

تکنیک راهبردی من این است که هر روز صبح به این فکر کنید و به خودتان بگویید که چقدر عالی است یک بار دیگر چشمان من خورشید درخشان را دید و من هر روز صبح آغاز می‌شوم.

در مورد معجزه‌ شکرگزاری حتما در این لینک بخوانید!

۵ » همیشه باور داشته باشید که یک اتفاق عالی قرار است رخ دهد!

اگر باور داشتن اتفاق خوب، هنوز برای شما سخت است خودتان را ناراحت نکنید. تکرار کنید. تکرار می‌تواند معجزه کند. هر روز با خود تکرار کنید: «قرار است اتفاق‌های خوبی برای من رخ دهد و برای آن انتهایی وجود ندارد!»

۶ » هر جایی که هستید و هر کاری که می‌کنید به خودتان بگویید: «من اینجا آمده‌ام تا دنیای خود را بسازم!»

بی‌شک شما یک انسان آزاد هستید پس باور کنید؛ هدف شما متعلق به خود شما است. اجازه ندهید افکار منفی، شما را تحت کنترل خود درآوردند. بدانید که هدف شما ساخت دنیای با شکوهتان است.

۷ » این را بدانید که شادی یک تصمیم است..

به نظر من؛ شما همان قدر که تصمیم گرفته‌اید شاد هستید. همان‌طور که می‌دانید شاد بودن انتخاب است نه اتفاق. پس تا می‌توانید باید خودتان وسیله‌ شادی خودتان را فراهم کنید.

بدانید وقتی شما شاد باشید اطرافیان شما هم شاد خواهند شد. شادی را مثل یک ویروس همه جا پخش کنید.

۸ »بدون هیچ ترس و استرسی فقط باید به برنامه‌ای که دارید اعتماد کنید!

شما تلاش خودتان را کرده‌اید حالا باید فقط آن را انجام دهید. هر نتیجه‌ای که به دست آوردید نتیجه تلاش و افکار شماست. نکته قابل توجه اینجاست که اگر شکست خورده‌اید هر روز وقت جبران آن را دارید.

۹ » تا می‌توانید؛ شجاعت داشته باشید!

به نظر من شجاعت همان صدای آرامی است که هر روز صبح به شما می‌گوید: «امروز دوباره تلاش کن!»
به نظر من ترس فقط می‌تواند یک احساس ذهنی باشد. هر قدمی که بر‌می‌دارید باید استوار و محکم باشد. با اعتماد به نفس جلو بروید. حتی اگر اعتماد به نفس ندارید نقش یک فرد با اعتماد به نفس را برای خودتان بازی کنید به مرور می‌بینید که خودتان یک به یک انسان با اعتماد به نفس بالا تبدیل شده‌اید.

راهنمای کامل اعتماد به نفس را در این دو مقاله بخوانید:

۱۰ » خودتان را بلد باشید!

هر چه بیشتر بدانید که هستید و چه چیزی می‌خواهید و خودتان را بشناسید اجازه نخواهید داد مسائل مختلف شما را اذیت کند و شما را از رویاهایتان دور کند. به طور کلی هر چیزی که با روحیات شما سازگاری دارد را انجام دهید.

دوستان قدرتمندم! این ده نکته شاید بسیار ساده به نظر برسد و یا حتی ممکن است پیش خودتان بگویید ما هزاران بار این مطالب را خوانده‌ایم! اما باید بدانید تنها راه حل اساسی برای اینکه از ذهنی شلوغ و آشفته به یک ذهن منعطف و آرام برسید باید از درون این ده نکته را حس کنید تا بتوانید فقط بر روی اهداف ارزشمندتان تمرکز کنید. تا بتوانید دست از سرزنش کردن خودتان بردارید و به این درجه از احساس برسید که شما فوق‌العاده هستید.

این ده مورد را با خطی زیبا در دفتر خود بنویسید و هر روز بخوانید و در مورد آن‌ها فکر کنید. وقتی که این کار را انجام دادید متوجه خواهید شد که هر روز اشتباه فکر می‌کردید. متوجه خواهید شد که زندگی بسیار ارزشمند است و قدرت ذهن شما فوق العاده است در حالی که شما به آن توجه نمی‌کردید.

این تمرین برای یک یا دو روز نیست؛ این تمرین برای همیشه است. انجام این تمرینات جز سود برای شما چیز دیگری به همراه نخواهد داشت. امتحان کنید و نتیجه امتحان خود را برای ما کامنت بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.