پادکست تلنگری: آدم‌های هم‌ فرکانس

3 دقیقه و 16 ثانیه

،.
هر بار که در کاری موفق می‌شدماگر شما به افکارتان و فرکانس‌ هایی که ارسال می‌کنید کاملا واقف باشید حتما آدم‌های هم فرکانس خودتان را ” جذب ” خواهید کرد! اما این به ان معنا نیست که همه آدم‌های اطراف ما دقیقا هم فرکانس ما باشند، تصور کنید شما در میدان بزرگی در شهر تردد می‌کنید؛ آیا همه آدم‌هایی که در لحظه در آن میدان در حال تردد هستند دقیقا هم فرکانس شما هستند؟ فرض کنید شما بسیار شاد و خوشحال در حال عبور از خط کشی خیابان هستید و می‌بینید که در گوشه‌ای راننده تاکسی به خاطر پول خورد با مسافری بحث می‌کند، شما آن صحنه را می‌بینید در حالی‌که احساس شما در آن لحظه بسیار متفاوت از آن دو نفر می‌باشد. مهم اینجاست که احساس بد و فرکانس‌ های آن‌ها نمی‌تواند در امواجی که شما به دور خودتان ساختید رخنه کند و شما به آرامی و بدون توجه آگاهانه از آنجا عبور می‌کنید و این باعث می‌شود آن‌ها جذب شما نشوند.
حال در قطار هم حتما همه جور آدمی با هر نوع فکر و فرکانسی هم سفر شما هستند ولی اگر تصمیم بگیرید با شخصی هم صحبت شوید و یا در یک کوپه باشد و یا باهم در رستوران سر یک میز باشید، آن شخص حتما مثل شما یک فرد مثب و دوست داشتنی و به نوعی هم‌فرکانس شما خواهد بود.

 

 

دانلود پادکست

رادیو وینیک برگزار می‌کند…

پادکست تلنگری «آدم‌های هم‌فرکانس!»

سخنران: دکتر حامد سلیمی


من بهترین آدم‌های زندگی‌ام را در بهترین زمان‌ها شناختم .
هر بار که در کاری موفق می‌شدم
کسانی بودند که پا به پایِ من، شاد می‌شدند
کسانی که مرا از خودشان می‌دانستند
و شادیِ من، عمیقاً خوشحالشان می‌کرد!

و من بدونِ درنگ این آدم‌هایِ ناب را
برایِ ابدِ بودنم و برایِ همنشینی ذخیره می‌کردم.
شاید آدم‌هایِ کمی اطرافِ خودم نگه داشتم
اما بهترین‌هایِ جهان را دارم
و دور تر ایستاده‌ام؛
از دیگرانی که هم سویِ باورهایم نیستند
که بودنم، عقایدم و لبخندم، آزارشان می‌دهد!

دلیلی ندارد با کسانی معاشرت کن
که شادی و خوشبختی‌ام غمگینِ‌شان می‌کند
دلیلی ندارد بمانم و آرامشِ خودم و آن‌ها را خراب کنم!
ترجیح می‌دهم همه را دوست داشته باشم،
پس دور تر می‌ایستم تا آدم‌ها فرصت نکنند
تصوراتِ من از خودشان را خراب کنند.
آموخته‌ام از آدم‌هایی که هم فرکانسِ من نیستند فاصله بگیرم
قبل از اینکه از دوست داشتنشان پشیمانم کنند،
قبل از اینکه کار را به جاهایِ باریک بکشانند!

امیدوارم از تلنگر امروز خوشتون اومده باشه
شاد و پیروز و ثروتمند باشید
دکتر حامد سلیمی

نتیجه‌گیری به سبک وینیک:

اگر شما به افکارتان و فرکانس‌هایی که ارسال می‌کنید کاملا واقف باشید حتما آدم‌های هم فرکانس خودتان را ” جذب ” خواهید کرد!
اما این به ان معنا نیست که همه آدم‌های اطراف ما دقیقا هم فرکانس ما باشند، تصور کنید شما در میدان بزرگی در شهر تردد می‌کنید؛ آیا همه آدم‌هایی که در لحظه در آن میدان در حال تردد هستند دقیقا هم فرکانس شما هستند؟ فرض کنید شما بسیار شاد و خوشحال در حال عبور از خط کشی خیابان هستید و می‌بینید که در گوشه‌ای راننده تاکسی به خاطر پول خورد با مسافری بحث می‌کند، شما آن صحنه را می‌بینید در حالی‌که احساس شما در آن لحظه بسیار متفاوت از آن دو نفر می‌باشد.
مهم اینجاست که احساس بد و فرکانس‌های آن‌ها نمی‌تواند در امواجی که شما به دور خودتان ساختید رخنه کند و شما به آرامی و بدون توجه آگاهانه از آنجا عبور می‌کنید و این باعث می‌شود آن‌ها جذب شما نشوند.
حال در قطار هم حتما همه جور آدمی با هر نوع فکر و فرکانسی هم سفر شما هستند ولی اگر تصمیم بگیرید با شخصی هم صحبت شوید و یا در یک کوپه باشد و یا باهم در رستوران سر یک میز باشید، آن شخص حتما مثل شما یک فرد مثب و دوست داشتنی و  به نوعی هم‌فرکانس شما خواهد بود.
پس فاکتور مهم توجه آگاهانه شما به چیزهای موجود در دنیای هم فرکانس شماست!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.