آیا می‌خواهید بدانید که شما به درد رهبری می‌خورید یا نه؟

رهبری یک مجموعه یک مسئولیت بزرگ است. کارمندان و مردم به تصمیمات شما نگاه می‌کنند، به رفتار شما. اینکه چطور آن‌ها را هدایت می‌کنید، چطور پشتیبان مجموعه هستید و کار را به نتیجه می‌رسانید.

یک رهبر واقعی راهش از دیکتاتورها و رئیس‌ها جداست. او با تواضع در کنار افراد مجموعه‌اش زحمت می‌کشد، به آن‌ها امید و اعتماد به نفس می‌دهد و الهام بخش حرکت آن‌ها خواهد بود.

خیلی از مردمی که به عنوان کارمند و زیردستان یک رهبر کار می‌کنند فکر می‌کنند که می‌توانند رهبر بهتری از او باشند. اما جالب است بدانید که توماس چامورو-پرموسیک، انجام داده حدود ۸۰% مردمی که فکر می‌کنند رهبر بهتری هستند در زمان رسیدن به قدرت عملکرد بدتری از رهبر فعلی به جای می‌گذارند.

درواقع مردم زمانی که از دور به پست رهبری نگاه می‌کنند فکر می‌کنند به راحتی می‌توانند کار یک رهبر را انجام دهند اما در حقیقت بیشتر آن‌ها اصلاً نمی‌دانند که رهبر بودن چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد. برای اینکه شما با موضوع بهتر آشنا شوید بهتر است ببینید که اصلاً رهبری چیست؟

 

پرسش‌هایی که کمک می‌کند رهبر درون‌تان را بشناسید!

اگر این سؤال را از مردم عادی بپرسید می‌گویند رهبری یعنی مدیریت کارهای یک مجموعه. این یک تعریف ناقص است. درواقع رهبری یعنی یک فرد که تعادل را در مجموعه حفظ کرده و بر روی کارمندان تأثیرگذار است.

رهبر واقعی سعی می‌کند تا تمام مدت تعادلی بین حفظ نیازهای کارمندان و نیازهای شرکت را برقرار کند.

اگر رهبر فقط بخواهد به کارکنان برسد، دیگر نیازهای شرکت تأمین نمی‌شود.
و اگر فقط  به خواسته‌های شرکت توجه شود؛ کارمندان احساس می‌کنند که زیر دست یک دیکتاتور  هستند.

رهبران واقعی آگاهی و مهارت استراتژیکی در برقراری تعادل در شرکت را دارند و می‌دانند که حضور آن‌ها می‌تواند نقش کلیدی در نگه‌داشتن مجموعه و کارمندان در یک مسیر تعامل را دارد.

کلید موفقیت یک رهبر، امروزه نفوذ و قدرت نیست. بلکه توانایی در حفظ تعادل است!

کن بلانچارد نویسنده و چهره‌ سرشناس مدیریت و رهبری

» آیا شما می‌توانید یک رهبر واقعی باشید؟

اگرچه سبک‌های متفاوتی از رهبری وجود دارد اما در نهایت همه آن‌ها بر اصول واحدی استوار هستند. رهبران نیاز به هوشی هیجانی دارند با کمک این قدرت بتوانند از سختی‌ها عبور کنند و در شرایط بد یک الهام بخش تاثیرگذار بر دیگران باشند. بتوانند تعادل را بین کار و کارمندان حفظ کنند و همچنین شانه به شانه دیگران مسئولیت‌ها را بر عهده بگیرند و خود را در وسط معرکه کاری قرار دهند.

اگر شما قصد دارید رهبر یک مجموعه باشید یا فکر می‌کنی که برای رهبری آماده هستید. توصیه می‌کنم این ۳ سؤال زیر را خوب بررسی کنید و با خودتان بسنجید که آیا واقعاً آماده این کار هستید:

شما دسترسی کامل به این محتوا را ندارید

چون هنوز کاربر ویژه وینیک نشده‌اید!

عضویت ویژه برای کاربران حرفه‌ای است :

کاربران ویژه وینیک با تهیه حق اشتراک ماهیانه در کنار محتوایی که کاربران عادی رایگان دریافت می‌کنند، محتوایی بیشتر و اختصاصی تر دریافت می‌کنند مثلِ :
  • خلاصه کتاب های پرفروش روز دنیا کتاب های پرفروش آمازون و نیویورک تایمز به زبان فارسی خلاصه شده و انیمیشین
  • مطالب اختصاصی هفتگی هر هفته تقریبا یک ویدیو یا فایل اختصاصی و سوپرایز برای دانلود
  • مقالات اختصاصی هر هفته سه مقاله ویژه در کنار ۱۳۰۰ مقاله آرشیو
  • فایل های ضمیمه دوره های صوتی تمرین، کتاب و
  • آرشیو پادکست های اختصاصی آرشیو فایل‌های صوتی و پادکست اختصاصی
  • تخفیفات ویژه فروشگاه برای خرید محصولات با قیمت استثنایی

 

نام‌نویسی حساب جدید

لطفا نوع اشتراک خود را انتخاب کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.