درس‌های مالی که ثروتمندان فقط به فرزندان‌شان آموزش می‌دهند!

معمولا راجع به فرزندان افراد ثروتمند با اصطلاحِ «بچه پولدار»-ها صحبت می‌کنیم و می‌بینیم که خرج کردن پول‌هایی که از پدرشان به آنها رسیده زندگی خوب و مرفه ای دارند… اما این پایان ماجرا نیست !

اینکه آنها شانس خوبی داشتند تا در خانواده‌ای از لحاظ مادی متولد و بزرگ شوند یک حقیقت است و نمی‌توان از آن فرار کرد. اما چیزی که راجع به این «بچه پولدار»-ها اهمیت زیادی دارد، درس‌هایی است که از پدرانشان یاد گرفته‌اند.

شانس با «بچه پولدار»-ها یار بوده که در چنین خانواده ای متولد شدند، اما قضیه برای پدرانشان فرق می‌کند. پدران این «بچه پولدار»-ها مجبور بودند خودشان دست به کار شوند و زندگی‌شان را بسازند و برای همین امر مجبور شده اند از ساز و کار پول درآوردن، ثروتمند شدن و افزایش ثروت سر در بیاورند.

با همین روال، آنها توانستند در طول زندگی شان اموال و دارایی زیادی برای خودشان و خانواده شان جمع کنند. این افراد، حتی اگر تمام دارایی شان را هم از دست بدهند، ظرف مدت کوتاهی میتوانند آنها را مجددا بدست بیاورند.

هنری فورد ساز و کار ثروت آفرینی را یادگرفته بود...
هنری فورد ساز و کار ثروت آفرینی را یادگرفته بود…

گواه این ادعا را میتوان از پاسخ «هنری فورد» کارآفرین و موسس شرکت اتومبیل سازی Ford پیدا کرد که وقتی خبرنگار از او در مصاحبه ای پرسید «آقای فورد، اگر شما تمام دارائی تان را یک شبه از دست بدهید، چه کار خواهید کرد؟»

فورد پاسخ داد : «مطمئن هستم بیشتر از دارائی فعلی ام را در طول مدت کمتر از ۵ سال مجددا بدست خواهم آورد.»

این راز و رمز ثروتمند شدن و درسهای مالی که افراد ثروتمند همچون فورد در طول زندگی به صورت تجربی بدست آورده‌اند و یادگرفته اند را مستقیم یا غیرمستقیم به فرزندانشان می‌آموزند… همانطور که می‌بینید حتی در حال حاضر نیز شرکت اتومبیل سازی Ford فعال است و یکی از غول های صنعت اتومبیل سازی آمریکاست.

همچنین «بچه پولدار»-هایی که راجع به آنها صحبت کردیم، شاید در دوره ای از زندگی شان دست به اسراف پول و خوش گذرانی کنند، اما آنها وارث آموزه‌ها و درس‌های مالی پدرشان نیز بوده اند و آنها را شروع به استفاده در زندگی شان می‌کنند.

اما حتی اگر شما جز «بچه پولدار»-ها هم نباشید،
برای پولدار شدن میدانید که کارآفرین باشید.

البته کارآفرین بودن باید هدف همه افراد باشد.

با اینکه همه ما دوست داریم برای به دست آوردن پول و کسب درآمد استخدام شویم، باید به خاطر داشته باشیم که همیشه نمی‌توانیم برای دیگران کار کنیم.

بالاخره باید بتوانیم راه خود را برای شروع کسب و کار جدید پیدا کنیم و از طریق آن توسعه و رشد نماییم.
این روزها بیشتر کارآفرینان سفر خود را زمانی که سن شان گذشته است آغاز می‌کنند. کودکان شما می‌توانند آموزش‌های مالی خود را از همان روزهای ابتدایی آغاز کنند و سفر خود برای آغاز کسب و کار جدید را تا حد ممکن زودتر شروع کنند.

در چنین شرایطی می‌توانند شانس موفقیت بیشتری در آینده داشته باشند. بهترین روش برای آماده کردن کودکان برای ایجاد کسب و کار جدید و پولدار شدن، ارائه درس‌هایی در مورد پول و سایر مفاهیم مرتبط با آن است. کودکان را دست کم نگیرید زیرا می‌توانند از طریق تجربه، تقلید و مشاهده زودتر از بزرگسالان مواردی را یاد بگیرند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.